Uponor grindinio šildymo sistemos

Grindinis šildymas yra patalpų apšildymo sistema, integruota į grindis. Diegiant šią sistemą montuojami šie sluoksniai: apkrovą išlaikantis sluoksnis, šilumos izoliacija, kampinė izoliacija, vamzdžių klojimo panelės, šilumos vamzdžiai, išlyginamasis sluoksnis, hidroizoliacija, garso izoliacija ir grindų danga. Sistema pajungiama prie šilumos šaltinio ir temperatūros reguliavimo įrangos. Galima pasirinkti vieną iš dviejų pagrindinių sistemos montavimo į grindis būdų:

  1. Sausas montavimas, kai vamzdžiai užklojami kieta danga.
  2. Šlapias montavimas, kai vamzdžiai užpilami betonu ar specialiu užpildu.  
Uponor_Kolektorius_810x540

 


Kiekvienas šilumos šaltinis, toks kaip dujinis ar skysto kuro katilas, gali būti pritaikytas grindinio šildymo reikmėms. Tačiau optimaliausias sprendimas – atsinaujinančios energijos šaltiniai sujungti su šilumos siurbliu.


 

Kaip tai veikia?

Po įdiegimo vanduo cirkuliuoja grindyse įmontuotuose vamzdžiuose. Esantis po įmontuotais vamzdžiais šiluminės izoliacijos sluoksnis neleidžia sklisti šilumai žemyn, taip padidindamas apšildymo efektingumą. Spinduliuojanti šiluma tolygiai pasiskirsto po grindis.


Ką išlošiate, pasirinkę grindinį šildymą?

Šildomos grindys Jūsų namuose – tai komfortiškas, gyvenamąją erdvę taupantis bei sveikatą saugantis sprendimas su minimaliomis aptarnavimo ir valymo išlaidomis.

Grindinis šildymas yra patogus

Grindinis šildymas veikia dideliu plotu, spinduliuodamas šilumą į patalpos vidų su labai žemu konvekcinės šilumos kiekiu. Būtent todėl tokioje patalpoje esančiam žmogui šiluma teikia komfortišką kūno savijautą, nėra įkaitusio oro pojūčio. Rezultatas – stabilios optimalios temperatūros sąlygos patalpoje.

Tradiciniai radiatoriai naudoja konvekcinę šilumą, t.y. oras patalpoje turi būti pilnai įšilęs, kol pradėsite jausti šilumą savo kūnu. Būtent todėl gali kilti jausmas (ypač didesnėse patalpose), kad kai kur patalpoje vis dar šalta, o kai kur jau per karšta. Dėl neefektyvaus vertikalaus ar horizontalaus šilumos paskirstymo dažnai būna taip, kad patalpoje esančių žmonių kojos šąla, nors patalpa praktiškai visai sušilus.

Uponor_Spintele_810x548

 

Grindinis šildymas yra naudingas sveikatai

Kambarys su tradiciniais radiatoriais yra šildomas tik vienoje vietoje. Todėl šiltas oras vienoje patalpos dalyje kyla, o šaltas leidžiasi. Toks oro cirkuliavimas sukelia nemalonius pojūčius bei pakelia dulkes (kai kurių sezonų metu – ir alergijas sukeliančias žiedadulkes).

Mažiau ore esančių alergenų

Įsirengus šildomas grindis oro maišymasis patalpoje yra žymiai mažesnis todėl, kad oras yra šildomas visoje patalpoje tolygiai. Kuo mažiau alergenų pakeliama į orą, tuo mažiau kenčia patalpoje esantys ir nuo alergijų kenčiantys žmonės. Be to, alergija sergantys žmonės dažnai vengia tiesti savo kambaryje kilimą, o grindiniu šildymu aprūpintoje patalpoje kojos nešąla ir be kilimo.

Trukdo atsirasti pelėsiui

Šaltuose kampuose prie grindų ar langų dažnai susidaro geros sąlygos atsirasti pelėsiams. Grindinis šildymas, tolygiai paskirstantis šilumą po patalpą ir sumažinantis temperatūros skirtumus skirtingose patalpos dalyse, nesudaro sąlygų atsirasti pelėsiui.

Mažiau dulkių erkių

Dulkių erkėms veistis reikia didesnės oro drėgmės. Grindinio šildymo dėka oro drėgnumas yra mažesnis, nei šildant patalpas tradiciniais radiatoriais. Papildomas šildomų grindų privalumas: ant sausų ir šiltų grindų dulkių erkės neišlieka net patiestuose kilimuose ar paklotoje kiliminėje dangoje.

Uponor_Vaikas_810x540

 

Greitesnis valymas ir renovacija

Bėgant laikui, už radiatorių ir po jais kaupiasi nešvarumai, kuriuos yra gana problematiška išvalyti. Valant patalpas su įrengta grindinio šildymo sistema tokių sunkumų neiškyla. Renovuojant patalpas rūpesčių taip pat kur kas mažiau: nereikia sukti galvos dėl to, kaip paslėpti radiatorius, apsaugoti juos nuo dažų, arba kaip dažyti sienas už jų.

Grindinis šildymas mažina išlaidas

Taupydami energiją ne tik saugome aplinką, kurioje gyvename, bet taip pat taupome pinigus. Paprastai daugiau kaip 80% naudojamos energijos namų ūkyje suvartojama būsto šildymui. Grindų šildymo sistema gali sutaupyti išlaidas.

Reikalinga mažesnė šildymo sistemos temperatūra

Tradiciniams radiatoriams reikia 70°C vandens temperatūros. Tai reiškia, kad vanduo turi būti pašildytas iki šio temperatūros lygio prieš tai, kai bus paskirstytas po šildymo sistemą. Grindinio šildymo sistema gali būti naudojama su 35°C temperatūros vandeniu, t.y. dvigubai žemesne temperatūra.

Žemesnė kambario temperatūra

Kai kambario temperatūra nukrenta 2°C ar daugiau laipsnių, dėl tolygiai paskirstomos temperatūros grindinis šildymas suteikia tokį pat šilumos poveikį, kaip ir tradiciniai radiatoriai šilumos lygiui nenukritus. Tačiau grindinio šildymo sistema sutaupo vartojamą energiją ir eksploatavimo sąnaudos sumažėja iki 12%.

Derinimas su atsinaujinančiais energijos šaltiniais

Kai temperatūra yra žema, grindinis šildymas gali būti naudojamas su bet kokiu energijos šaltiniu. Tačiau naudingiausia naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, pavyzdžiui, geoterminės šilumos siurblius. Pasitelkę atsinaujinančios energijos šaltinius galite tapti nepriklausomi nuo kintančių tiekiamos energijos kainų.

Patvarus, ilgalaikis veikimas

Mūsų sistemos yra itin patikimos ir pasižymi ilgu tarnavimo laikotarpiu. „Uponor“ užtikrina Jūsų pasirinkimo saugumą ir suteikia garantijas.

Uponor_Kambarys_810x599

 

Grindinis šildymas yra lengvai pritaikomas

Grindinio šildymo įrengimas išlaisvins architektūrinius bei dizaino darbus nuo erdvinių apribojimų, kurie atsiranda kabinant ant sienų tradicinius radiatorius. Grindinis šildymas nevaržo Jūsų, renkantis vietą baldams, nemažina erdvės mažose patalpose (vonia, tualetas, patalpos su stogo nuolydžiais). Jei svajojate apie vitrininius langus, šildomų grindų sistemos dėka nesusidursite su vizualiniais/estetikos iššūkiais, kai langus iki žemės tenka uždengti radiatoriais.

Architektūrinio dizaino laisvė

Ši šildymo sistema gali būti pritaikyta bet kokiai grindų dangai, pavyzdžiui, natūralus akmuo, parketas ar net kiliminė danga. Ji pritaikyta bet kokios formos ir dydžio patalpoms.

Geresnis vidaus klimatas grindinio šildymo dėka

Dauguma žmonių jaučiasi komfortiškai, kai temperatūra kambaryje yra nuo 20 iki 22 °C. Svarbu žinoti, kad įrengus šildomas grindis tokio pat lygio komfortiškas pojūtis išlieka kelias laipsniais žemesnėje temperatūroje. Tokį efektą sukuria tolygiai paskirstoma spinduliuojanti šiluma ir dėl mažesnio oro judėjimo patalpoje susidarę temperatūriniai sluoksniai.

Grindiniu šildymu aprūpintame kambaryje temperatūrinis skirtumas tarp galvos lygmens ir kojų lygmens yra mažesnis. Būtent tai suteikia komforto jausmą patalpose esantiems žmonėms.

Tolygiai šildomos grindys palaiko 22°C temperatūrą kojų lygmenyje, o galvos lygmenyje susidaro 20°C temperatūrinis sluoksnis. Taip kojoms būna šilčiau, o galvai - vėsiau, suteikiamas maksimalus fizinis komfortas.


Šildymo ir vėsinimo sistemos namuose. Kodėl ir kokią sistemą rinktis?

 

Parengta pagal uponornamai.lt medžiagą

Dalinkis
Thermo Air Aqua Project Expert