Šiuolaikinės technologijos, kaip šių dienų skaitmeninių produktų linija GROHE Ondus , po 20 metų bus

Nauji tyrimai parodo keturis galimus scenarijus, kaip atrodys ateities vonios kambarys

Persikelkime trumpam į ateitį. Kaip žmonės gyvens ir ilsėsis po 20 metų? Kaip atrodys jų namai, kambariai ir kokias funkcijas atiks? Dvi inovatyvios santechninės įrangos gamintojos – kompanijos, kaip GROHE, ir keramikos gamintoja  Villeroy & Boch, norėjo sužinoti, kaip atrodys vonios kambariai  2034. Jų bendradarbiavimas su Zukunftsinstitut, įsikūrusiu Frankfurte ir vaodvaujamo futuristo Matthias Horx, persikėlė į tyrimus, pavadinimu “Vonios kambariai 2034 – centras naujos gyvenimo erdvės”, kurie pasiūlė keturis futuristinius vonios kambario scenarijus.

Šios keturios ateities vizijos yra paremtos 1075 respondentų Vokietijoje nuomone, pastebėjimais, o taip pat dabartinių tarptautinių mega tendencijų bei socialinių pokyčių vystymusi. Ekspertai interpretavo rezultatus ir suprojektavo šiandienos tendencijas į ateitį. Jų darbas buvo vainikuotas keturiais modeliais, kurių kiekvienas atspindi esminį vonios kambario aspektą gana aštriu kampu. 


 

Multi-ID Vonios kambarys: personalizuotas ir mobilus

Šiandienos vonios kambarys bus išmanaus namo dalimi iki 2034. Jau dabar apie 60% vokiečių nori tokio vonios kambario, kuris atitiktų kiekvieno šeimos nario lūkesčius ir poreikius. Iki 2034 šiuolaikinės technologijos padarys tai lengvai pasiekiamu dalyku, net neinant į kompromisą su kiekvieno žmogaus individualiu patogumo supratimu. Kai tik žmogus įeis į vonios kambarį, visi prietaisai prisitaikys automatiškai prie jo ar jos mėgstamiausių nustatymų  - nuo kambario temperatūros iki muzikos ir spalvoto apšvietimo, nuo praustuvo ir unitazo aukščio iki jų pageidaujamų paviršių, kaip pvz., medis, akmuo ar plytelės – visko, kas dabar gali būti rodoma ekranuose, bet su labai dideliu realizmo atspalviu.

Kitas Multi-ID vonios kambario bruožas yra individualių prietaisų ir baldų įvairovė. Vonia padvigubėja, praustuvas pasidaro makiažo staliuku, o veidrodis transformuojasi į žinių ekraną. Priklausomai nuo to, kuris naudotojas tuo metu yra vonioje tam tikri prietaisai dingsta už sienos arba išlenda iš grindų.Be to daugelis daiktų bus multifunkciniai, kaip antai rankiniu dušeliu ne tik leisime vandenį, bet taip pat ir šampūną, o dušo kabina pasiverčia viso kūno džiovykle, kai po jos visiškai nereikia rankšluosčio.

Multi-ID vonios kambariai suteikia ir kitą papildomą naudą, nes jie galimi ir pritaikomi pusiau viešose vietose, tokiose, kaip viešbučiai ir ofisai.Kiekvienas, tik įėjęs į vonią, tualetą ne namuose galės aktyvuoti savo asmeninius nustatymus. Visa tai bus įmanoma dėka debesų technologjų ir dėka daugelio prietaisuose įmontuotų nustatymų bei techninių sprendimų. Vonios kambario įranga su integruota digital (skaitmenine) technologija jau yra realybė. Pvz., GROHE SPA® F-digital produktai suteikia jų naudotojui pirštų galais nustatyti mėgstamiausią vandens temperatūrą ar pasirinkti vandens bėgimo į praustuvą programą. Paspaudus pauzės mygtuką sustabdomas srovės tiekimas, kai muilinamasi. Vieną kartą išsaugoti nustatymai gali būti panauodjami tiksliai tuo pačiu metu ir dar kartojami. Šis nuostabus personalizuotos vonios kambario sprendimas jau yra įmanomas ir šiandien.


 

Sveikatingumo vonios kambarys: namų sveikatos centras

Sveikatingumo vonios kambarys išpildo žmonių pagrindinį poreikį būti sveikam ir fiziškai stipriam. Beveik pusė vokiečių norėtų turėti vonios kambarį su sveikatą gerinančia įranga. Visi šie požymiai iki 2034 m. pakils į visiškai kitokį naują lygį. Vonios kambarys taps asmeninės sveikatos gerinimo centru, kur naudotojai galės aktyviai dailinti savo fizines fromas. Įvairūs vonioje esantys prietaisai atliks sveikatos monitoringo funkcijas, išmatuodami ir kaupdami duomenis, kurie yra svarbūs naudotojui. Unitazas galės atlikti šlapimo tyrimus, dantų šepetėlis rinks informaciją iš seilių ir netgi kai kurie kraujo tyrimai bus atliekami be išorinės invazijos.

“Ateities vonios kambarys tampa puikia vieta sveikatos diagnostikai – dėka šiuolaikinei skaitmenai” – sako Paul Flowers, vyriausiasis vice Prezidentas dizainui GROHE AG, dar pritardamas, kad “sveikatos duomenų vizualizacija vonios kambaryje užims labai svarbią vietą. Mes turime stiklo ir keramikinių paviršių didėjimo tendenciją, o viedrodžiai ir kiti paviršiai, ant kurių informacija gali būti matoma paveikslėlių ar žinučių pavidalu . Netgi kai kur audio ryšys yra įsivaizduojamas”.

Toks vonios kambarys padarys mūsų sveikatos parametrus matomais ir leis kiekvienam ne tik pasitikrinti sveikatą, bet taip pat ją pagerinti. Pavyzdžiui, vonios kambarys gali atlikto fittness’o centro funkcijas. Avataras ekrane galėtų mus skatint daryti tam tikrus pratimus, apdovanodamas mus skaitmeniniais ženkleliais. Skatinantys sportuoti garsai bei sveikinimai virtualų trenerį perkels į mūsų vonios kambarį. Be to, vonios kambario funkcija kaip sveikatingumo centro fnkcija internetu paremtomis technologijomis bus susieta su artimiausiai esančiau vaistine, pokalbiais su gydytojais, rekomendacijomis, patarimais dėl geriausių restoranų sveikam ir subalansuotam maistui. Ateities vonios kambarys pagelbės rūpinantis sveikata profesionaliu lygiu, padedant mums išlikti svekais ilgai ir laimingai. 


 

Nulinės emisijos vonios kambarys: 100 % pasitenkinimas, be kaltės jausmo…

Ar dėl išlaidų, ar dėl rūpinimosi aplinka 75% vokiečių mano, kad energijos taupymas yra labai svarbus, įsirengiant vonios kambarį. Saugant aplinką ir racionalizuojant gamtos išteklių panaudojimą vonios kambario įranga turės teigiamą poveikį aplinkos apsaugai 2034. Tai reiškia, kad jie funkcionuos autonomiškai ir nereikalaus energjos. Suprojektuoti kaip atskiri namo moduliai jie daugiau nebepriklausys nuo viešųjų vandens bei energijos tiekimo sistemų. “Neoekologija: jau yra vienas iš svarbiausių krypčių. Igaamžiškumas ir išteklių panaudojimo efektyvumas yra svarbiausios viešuose debatuose dabar ir dar labiau stiprės ši diskusija kasdien žvelgiant 20 metų į priekį.

Nulinės emisijos vonios kambariai panaikina kaltės jausmą, kad yra naudojami natūralūs gamtos ištekliai ir energija. Tai leis mums praustis duše ar maudytis masažinėje vonioje keletą kartų per dieną nekenkiant aplinkai. Sukurti kaip mažos energijos stotys vonios kambariai funkcionuja kaip šilumos rekuperatoriai ar vandens valymo įrenginiai, kaip pvz., nuotekos paverčiamos metanu, kuris yra panaudojamas šilumos gamybai. Iš esmės nuotekos bus minimizuotos dėka vakuuminių WC technologijų.

Visa tai atsispindės ir vonios kambario dizaine bei interjere. Nuo aplinkai neturinčio poveikio oro gamybos iki efektyvaus atliekų perdirbimo, aplinką saugančių produktų tarnavimo laikas turės ilgėti. Natūralios medžiagos, kaip medis, molis patirs didžiulį renesansą ir grįš į buitį. Nes šios medžiagos yra higieniškos, netoksiškos ir lengvai perdirbamos, be to sukuria malonų klimatą kambaryje.Ši tendencija jau ir šiandien akivaizdi, nes apie 63% žmonių labiausiai vertina vonios kambaryje natūralias medžiagas, tokias kaip akmuo, medis ir biotekstilė. 2034 metais šie prioritetai lydės dizaino filosofiją, kuri apjungs ilgaamžiškumą, prabangą, ekologiją ir inovatyvumą. 


 

Vonios kambarys atsipalaidavimui: kūno priežiūra atitinkanti visą žmogaus vidinį balansą 

Vonios kambariai astipalaidavimui išpildo didžiosios daugumos, t.y. apie 71% respondentų, lūkesčius, kaip kambarys, skirtas atsipalaidavimui ir “laikui sau”. Suprojektuotas ir įrengtas taip, kaip itin moderni privati SPA zona, 2034 vonios kambarys padeda jo naudotojams atsipalaiduoti ir atstatyti balansą tarp minčių, kūno ir sielos.Tai kaip 3D teatre. Naudojant audio įrangą, šviesą, aromaterapiją ir lašiukus ant sienų, vonios kambariai perkelia jo naudotojus į visiškai kitą pasaulį. Ar tai garinė vonia, ar vandens masažinė vonia – kol jūsų kūnas mirksta, jūsų mintys išsilaisvina nuo rūpesčių ir streso.

Tai geriau nei pasyvaus atsipalaidavimo vieta, nes toks vonios kambarys akcentuoja į žmogaus asmeninį tobulėjimą per meditaciją ir siekia terapinius efektus perkelti į realybę. Vonios kambarys suteikia jo naudotojams galimybę išvengti psichologinio streso, išsekimo. Įvairūs skaitmeniniai dalykai gali būti panaudojami, kad kambarys virstų jogos studija ar spa zona, o daugybė įvairių funkcijų gali būti užprogramuota pagal naudotojo bio-ritmus. O pačios erdvės išplanavimas leistų vonioje patirtą sveikatinimo atmosferą perkelti į miegamąjį, užtikrinant nepriekaištingą miegą.

Paul Flowers sako: “Laikas tapo gąsdinančiu ištekliu, nes žmonės linkę dirbti ilgiau ir patirti daugiau streso ofise ar pakeliui į darbą.Todėl vonios kambariai jų namuose vaidina ypatingą rolę gyvenime. Dažniausiai tai būna bene vientintelis kambarys namuose, kuriame gali užsidaryti tarp keturių sienų ir atsipalaiduoti. Tokiu būdu vonios kambarys tampa ne tik higienos priežiūros vieta, bet ir emocine erdve, kurioje patiri “laiką sau”, atsiriboji nuo išorinio pasaulio, atsipalaiduoji ir pailsi”.

Jau šiandien GROHE SPA® F-digital Deluxe moduliai paverčia vonią dušo kabina su spalvotu apšvietimu, pripildo garų ir užlieja jūsų mėgstamais muzikos garsais. Tai paremta Bluetooth technologija, kai valdymas vyksta per išmanųjį telefoną, iPod’ą ar planšetę. 


 

Evoliucija vonios kambaryje 

Kaip ir žmonių kelias per gyvenimą nebūna tiesus, bet daugiau vingiuotas, taip ir vonios kambario ateitis negali būti tiksliai nuspėjama, nes dedamųjų su įvairiomis kryptimis, idėjomis yra labai daug. Tai reiškia, kad ateities vonios kambarys greičiausiai bus hibridas to, apie ką skaitėte. Multifunkcionalumas bus pagrindinis vonios kambario aspektas, kuris pritaikys naudotojo gyvenimo stilių ir rytojaus transformaciją tarp gyvenimo ir darbo.

Kokie bebūtų daiktų pavidalai vonios kambaryje, GROHE pasiruošusi priimti šį iššūkį.


 

Parengta pagal  GROHE AG medžiagą

Dalinkis
Thermo Air Aqua Project Expert